Zvolte jazyk

Digitalizace ve veřejné správě

Hlavním cílem digitalizace ve státní správě je vyřešení nebo alespoň zlepšení obvyklých problémů, kterým čelí jak občan, tak úředník.

Nejde tedy jen o zavedení nových chytrých technologií, protože jsou právě populární. Jde především celkové zjednodušení byrokracie, zvýšení efektivity procesů a odstranění chyb, které mohou snadno nastat.

Co vlastně digitalizace přináší?

Portál občana se často jeví jako první a základní krok v digitalizaci. Elektronické formuláře, které nejen předvyplní spoustu údajů z národních registrů, a zkontrolují, zda jsou zadané hodnoty v pořádku a nic nechybí, ale hlavně umožní odeslání bez nutnosti čekat ve frontě na úřadě.

Nejsou to jen formuláře

Digitalizace ale znamená mnohem víc. Zahrnuje integraci pokročilých technologií, které umožňují úředníkům efektivněji spravovat běžné úkoly, jako je zpracování jednoduchých žádostí nebo vyřizování dotazů. Díky jejich automatizaci mohou úředníci věnovat více času a pozornosti složitějším případům, které vyžadují individuální přístup.

Nahradí digitalizace úředníka?

V žádném případě to neznamená náhradu úředníků. Digitalizace pouze poskytuje nástroje, které úředníkům pomáhají lépe vykonávat jejich práci. I když automatizace přebírá rutinní úkoly, které vyžadují jen minimum pozornosti, úředník by měl mít vždy poslední slovo při rozhodováních, která vyžadují lidský úsudek a empatii.

Jak je to s malými obcemi?

Může se zdát, že zavedení takových systémů je po odborné a finanční stránce velmi náročné. Především pro malé obce, které často trpí nedostatkem zdrojů a personálu. Ale i jejich zastupitelé mohou z digitalizace těžit. Při správné implementaci i pro ně dostupné systémy, které jsou navrženy s ohledem na jednoduchost a přístupnost a umožňují i méně technicky zdatným uživatelům efektivně využívat digitální nástroje. k výraznému zlepšení služeb občanům.

A co dál?

Při přechodu na digitální úřad je potřeba vzít v úvahu hodně faktorů. A právě s tím vám můžeme pomoci. Některé detaily jsme připravili na stránkách formulare.theteam.cz. Na cokoliv dalšího kolem digitalizace se neváhejte zeptat.

The Team Smart Solutions, s.r.o.

Purkyňova 648/125
612 00  Brno
Česká republika

IČO: 06580602
Tel.: +420 605 753 097
Email: info@theteam.cz

Mapa

Přihlášení